ថ្ងៃអង្គារ៍ ទី១៧ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០៥០
ឯកឧត្តម​ សនិ្តបណ្ឌិត​ សុខ​ ផល​ រដ្ធ​លេខាធិការ​ក្រសួង​មហាផ្ទៃ​មន្ត្រី​ និង​ ​ជាប្រធាន​ ក្រុម​ការងារ​ រាជរដ្ធាភិបាលចុះជួយថ្នាក់មូលដ្ធាន ស្រុក​ / ឃុំ​ /សង្កាត់​ បាណន់ 15/03/2023
Wed,15 March 2023 (Time 09:25 PM)
ដោយ ៖ vojhotnews (ចំនួនអ្នកអាន: 602នាក់)
​ ឯកឧត្តម​ សនិ្តបណ្ឌិត​ សុខ​ ផល​ រដ្ធ​លេខាធិការ​ក្រសួង​មហាផ្ទៃ​មន្ត្រី​ និង​ ​ជាប្រធាន​ ក្រុម​ការងារ​ រាជរដ្ធាភិបាលចុះជួយថ្នាក់មូលដ្ធាន ស្រុក​ / ឃុំ​ /សង្កាត់​ បាណន់ បានដឹកនាំ​មន្ត្រី​ជាន់ខ្ពស់​ជាច្រើន​នាក់​ ប្រតិភូ​ របស់​រាជ​រដ្ឋាភិបាល​ជួប​សំណេះសំណាល​ ជាមួយ​បងប្អូន​ប្រជា​ពលរដ្ឋ​ខ្មែរ​ នៅ​ក្នុង​ស្រុក​បាណន់​ ឃុំ​ចែងមានជ័យ​ ភូមិ​ បុុះខ្នុរ​ នៅ​ ចំណុច​ ប៉ៃឡាំ​នៅ​រសៀល​​ ថ្ងៃទី​ 15ខែ​3​ ឆ្នាំ​2023 ។
ឯកឧត្តម​ សនិ្តបណ្ឌិត​ សុខ​ ផល​ រដ្ធ​លេខាធិការ​ក្រសួង​មហាផ្ទៃ​មន្ត្រី​ និង​ ​ជាប្រធាន​ ក្រុម​ការងារ​ រាជរដ្ធាភិបាលចុះជួយថ្នាក់មូលដ្ធាន ស្រុក​ / ឃុំ​ /សង្កាត់​ បាណន់ដោយមានក្រុម​ថ្នាក់​ដឹកនាំ​ មូលដ្ឋាន​ ភូមិ​ ឃុំ​ សង្កាត់​ បានអមដំណើរ ឯកឧត្តម​ សន្តិបណ្ឌិត សុខ​ ផល​ រដ្ធ​លេខាធិការ​ក្រសួង​មហាផ្ទៃ​ និង​ ជាប្រធាន​ក្រុម​ការងារ​ចុះ​ស្រុក​បាណន់​ខេត្ត​បាត់ដំបង​ បានជួប​សំណេះសំណាល​ជាមួយ​បង​ប្អូន​ប្រជា​ពលរដ្ឋ​ដែល​រស់​នៅ​ចំណុច​បរិវេណ​សាលា​បឋម​សិក្សា​ប៉ៃឡាំ​ ភូមិ​ បុះ​ខ្នុរ​ ឃុំ​ ចែងមានជ័យ​ ស្រុក​ បាណន់​ ដែល​ប្រជា​ពលរដ្ឋ​ចំនួន​ សរុប​ 999 គ្រួសារ​ ដែល​រៀបបង្កើតភូមិថ្មីក្នុង​នោះ​ មាន​185 គ្រួសារ​ ចូលរួម​ សំណេះសំណាល​ជាមួយ​ ឯកឧត្តម​ សន្តិបណ្ឌិត​ សុខ​ ផល​ បងប្អូន​ប្រជា​ពលរដ្ឋ​ខ្មែរ​ទូទាំង​ភូមិ​បាន​ស្នើសុំ​ ផ្លូវ​ ពី​រ​ ខ្សែ​ ដោយមានការ​ពិបាក​ធ្វើ​ដំណើរ​ទៅ​មក​ជិតឆ្ងាយ​ ​ ។លោក​ កង​ សារី​ នាយកសាលា​រៀន​បឋមសិក្សា​នៅ​ចំណុច​ ប៉ៃឡាំ​ ភូមិ​ បុះខ្នុរ បានស្នើសុំ​ ឯកឧត្តម​ សន្តិ​បណ្ឌិត​ សុខ​ ផល​ រដ្ធ​លេខាធិការ​ក្រសួង​មហាផ្ទៃ​ ចំនួន​ពីរ​ខ្នង​ បណ្តាល័យ1និង​ ទី​ចាត់ការ​ 1​ ទាំងអស់​ចំនួន​ 2​ ខ្នង​ និង​ ប្រព័ន្ធ​ភ្លើង​ដោយសារតែ​មាន​ការ​លំបាក​ដោយ​ប្រព័ន្ធ​ប្រើប្រាស់​អគ្គិសនី​និង​ ប្រពន្ធ័ នានា​ ដែល​ជាតម្រូវការ ចាំបាច់​បំផុត​ក្នុង​ការ​ប្រើ​ប្រាស់​ គណៈ​នោះ​ឯកឧត្តម​ បាន​យល់​ព្រម​តាម​សំណើ​របស់​លោក​ កង​ សារី​ នាយកសាលា។
នៅ​ចុងបញ្ចប់​ ក្នុងកិច្ចសំណេះឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិតបាន​ផ្តល់​នូវ​ អំណោយ​ជូន ប្រជាពល​រដ្ធ​. អង្ករ​ 25​ គីឡូ​ ទឹកត្រី​ 3​ ដប​ និង​ ទឹកសាអ៊ុីវ 3​ដប​ ត្រី​ខ1យួ មីជាតិ 1​កេះ​និង ថវិកា​ចំនួន​2​មីុនរៀល​ក្នុង​មួយ​គ្រួសារ​ ព្រមនិង​ឧបត្ថម្ភ​ រថយន្ត​ សង្គ្រោះ​ 1​គ្រឿង​ ដល់​ក្រុម​ការងារ​ ដើម្បី​ជួយ​ដល់​បងប្អូន​ប្រជា​ពលរដ្ឋ​ជួប​ការ​លំបាក​។
បន្ទាប់​មក​ឯកឧត្តម​បានផ្តាំផ្ញើ​រដល់​ប្រជាពល​រដ្ធ​ទាំងអស់​ត្រូវតែ​ការ​ពារ​នូវ​ជម្ងឺ​កូវិដ​19​ទាំងអស់​គ្នា​លាងដៃ​ និង​សាប៊ូ​ ឫ​អាកុល​ ឫ​ជែល​ហើយ​ថែរក្សា​គម្លាត​និង​ពាក់​ ម៉ាស់​ឫ​ក្រមា​តាម​ការ​ណែនាំ​របស់​ក្រសួង​សុខាភិបាល​កម្ពុជា​ពី​ព្រោះ​ជំងឺ​នេះ​មិនទាន់​ផុត​រលត់​នៅ​ឡើយ​ទេ​ការ​ពារ​ប្រសើរ​ជាង​ព្យាបាល​ ការ​ពារ​ដើម្បី​សុវត្ថិភាព​របស់​ខ្លួន​និងក្រុម​គ្រួសារ​របស់​អ្នក​ ៕
ដោយលោក សុខ​ យោធិន​ សារព័ត៌មាន​ និង​ ផ្តិតរូបភាព ប៉ុក​ ស្រី
ថ្ងៃនេះ :
530 នាក់
ម្សិលមិញ :
360 នាក់
សប្តាហ៍នេះ :
2795 នាក់
ខែនេះ :
15328 នាក់
3 ខែនេះ :
45374 នាក់
សរុប :