កាលពីថ្ងៃទី១២ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២០ ម្សិលមិញនេះ ឯកឧត្តម ខៀវ កាញារីទ្ធ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន បាន សម្រេចលុបចោលអាជ្ញាប័ណ្ណស្ថានីយ៍វិទ្យុរិទ្ធិសែន ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង និង គេហទំព័រ រិទ្ធិសែន ដែលមានលោក សុខ ឧត្តម ជាចាងហ្វាង ។បើយោងតាមខ្លឹមសារ សេចក្តីប្រកាសរបស់ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន បញ្ជាក់ថា គឺ លោក សុខ ឧត្តម ជាចាងហ្វាង បានផ្សព្វផ្សាយព័ត៌មានបំផ្លើសការពិត ញុះញង់ អោយកើតមានអំពើហិង្សា បង្កអោយមានការ រើសអើងពូជសាសន៍ បង្កអសន្តិសុខ និង ចលាចលនៅក្នុងសង្គម ដែលជាការំលោភបំពានលើវិជ្ជាជីវៈ និង កិច្ចសន្យាដែលសាមីខ្លួនបានតម្កល់ទុកនៅក្រសួងព័ត៌មាន ។គួររំលឹកថា ក្នុងរយៈពេលថ្មីៗនេះ ក្រសួងព័ត៌មាន បានសម្រេចលុបចោលអាជ្ញាបណ្ណសារព័ត៌មានជាបន្តបន្ទាប់ ព្រោះសារព័ត៌មានខ្លះ បានប្រព្រឹត្តខុសនឹងក្រមសីលធម៌ និង វិជ្ជាជីវៈអ្នកសារព័ត៌មាន ខ្លួន ៕
ព័ត៌មានគួរចាប់អារម្មណ៍
អគ្គីភ័យលេបត្របាក់កុដិមួយខ្នង ស្ថិតនៅវត្តពោធិរុក្ខារាម ហៅវត្តពោធិរោង ស្ទើរសល់តែផេះ! (vojhotnews)
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត គុណ ញឹម ខិតខំរកចំណូលគយនៅឆ្នាំ២០២៥ ប្រមូលបានជិត៣.២ពាន់លានដុល្លារ លើសផែនការរហូតដល់ ២៤% (vojhotnews)
លោក ឃួន ប៉ក់ តំណាងប្រជាជន ១៨ គ្រួសារ កើតទុកមិនសុខចិត្តចំពោះ ឈ្មោះ ភឺន ផល្លា និងឈ្មោះ ង៉ាន់ ភិរុណ រំលោភកាក់កាប់ដីមានថ្លង់រួប! (vojhotnews)
លោក គួច ចំរើន អភិបាលខេត្ត មើលំលងរោង ចក្រផលិត បារី ក្លែងក្លាយរបស់ចិនមួយនេះ កំពុង តែទទួលរងនូវការរិះគន់ពីសំណាក់ មហាប្រជាពលរដ្ឋ យ៉ាងខ្លាំង តែម្ដង ដោយ ស្ដុកទុកបារី រាប់សិបតោន រួច បញ្ជូន ទៅក្រៅប្រទេស ដោយគេច ពន្ធ ទៀតផង ! (vojhotnews)
លោក លី គួង មេក្លោង Online Scams តុលាការ ចេញដីកាឃុំខ្លួន (vojhotnews)